Tidligere optrædener

26. november 2020: Undervisning i Poetry Slam ifm. Albus-festivalen (Mårslet Skole) (Lukket arrangement) – flyttet fra 12. november pga. corona

24. november 2020: Danmarks Grimmeste Slammer til De Lidt Mindre Grimme Aftner (Dokk1, Aarhus)

18. november 2020: “Skriv det ud!” Undervisning i skrivekunst (Allé Skolen, Aarhus) (Lukket arrangement) – Dag to aflyst pga. corona

17. november 2020: “Skriv det ud!” Undervisning i skrivekunst (Allé Skolen, Aarhus) (Lukket arrangement)

14. november 2020: Show 4: Opvarmning for Malk De Koijn og konferencier til De Grimmeste Aftner i samarbejde med Voxhall (Den Rå Hal, Godsbanen, Aarhus)

14. november 2020: Show 3: Opvarmning for Malk De Koijn og konferencier til De Grimmeste Aftner i samarbejde med Voxhall (Den Rå Hal, Godsbanen, Aarhus)

13. november 2020: Show 2: Opvarmning for Malk De Koijn og konferencier til De Grimmeste Aftner i samarbejde med Voxhall (Den Rå Hal, Godsbanen, Aarhus)

13. november 2020: Show 1: Opvarmning for Malk De Koijn og konferencier til De Grimmeste Aftner i samarbejde med Voxhall (Den Rå Hal, Godsbanen, Aarhus)

13. november 2020: To Workshops i Poetry Slam ifm. HerLitt, Herning Litteratur Festival (Herning Gymnasium, Herning) (Lukket arrangement)

28. oktober 2020: Poetryslam (Team Teatret, Herning)

16. oktober 2020: To workshops i poetryslam til GrundtLand-festivalen og 125 års jubilæet for Frederiksborgdelen (Grundtvigs Højskole Frederiksborg, Hillerød)

28. september 2020: WordShop på Viby Efterskole i forbindelse med Efterskolernes Poetry Slam DM – kvalifikationsrunde (Viby Efterskole) (Lukket arrangement)

11. september 2020: PS Fyn WordShop – undervisning i poetryslam (Aabenraa Statsskole) (Lukket arrangement)

8. september 2020: WordShop på Thorsgaard Efterskole i forbindelse med Efterskolernes Poetry Slam DM – kvalifikationsrunde (Thorsgaard Efterskole, Hobro)

7. september 2020: PS Fyn WordShop – undervisning i poetryslam (Aabenraa Statsskole) (Lukket arrangement) – Afholdt digitalt over livestream pga. corona

5. september 2020: Opvarmning til Poetry Slam (Teater Momentum, Odense)

5. september 2020: Spoken word til StudieStuens fødselsdagsfest (StudieStuen, Odense)

5. september 2020: Klimadebat iscenesat af Højskoleambassadørerne til Klimafolkemødet (Kulturøen, Middelfart)

31. august 2020: Interview med og optagelse af spoken word-video til Herning Folkeblad (Vestre Anlæg og Dalgasgade, Herning) (lukket arrangement)

29. august 2020: Opvarmning for TV-2 og spoken word efter deres koncert på De Grimmeste Aftner (Grimhøjgaard, Aarhus)

28. august – 6. september 2020: Poetryslam på åen til Aarhus Festuge (Åboulevarden, Aarhus) – AFLYST PGA. CORONA

28. august 2020: Opvarmning for TV-2 på De Grimmeste Aftner (Grimhøjgaard, Aarhus)

22. august 2020: De Grimmeste Aftner – Poetryslam på Grim – opvarmning for Torben Chris, Michael Schøt og Daniel Lill (Grimhøjgaard, Aarhus) – UDSKUDT PGA. CORONA

20. august 2020: Poetry Slam til Odense Spoken Word Festival XS (Studenterhuset, Odense), #1

14. august 2020: Spoken word + talk til Kulturmødet på Mors (åbningsarrangementet) (Ung Kult Camp, Nykøbing Mors)

3. juli 2020: Heavy Metal Spoken Word som opvarmning til I´ll Be Damned til De Grimmeste Aftner (Grimhøjgaard, Brabrand, Aarhus) – performance udsat

1. juli 2020: Poetryslam (Horsens Ny Teater), #1

29. juni 2020: Spoken Word til uddeling af kulturprisen Årets KulturKram (Kulturgården, Herning)

26. juni 2020: DM i Bilkort som opvarmning til Bogfinkevej til De Grimmeste Aftner (Grimhøjgaard, Brabrand, Aarhus)

20. juni 2020: Spoken Word til Den Åbne Scene Fyn (Kulturmaskinen, Odense)

15. juni 2020: LitteraturXchange – Byvandring: Digterkvarterets hemmeligheder – sammen med Christian Eiming – opsummeringsslam (Åbyhøj, Aarhus) – Udskudt pga. corona

12. – 13. juni 2020: “Som man råber i skoven”. Undervisning og optræden. Performanceart. Kultivator og Brændgårdsskolen (Deep Forest Art Land, Skovsnogen)

5. juni 2020: “Ollerup Efterskoles Digitale Demokratifestival”. Poetisk Grundlovstale. Sceneoptræden plus livestream

28. maj 2020: HAPS Poetryslam #4 2020 – kvalifikation til Aarhusmesterskabet (Studenternes Hus, Aarhus) – Aflyst pga. corona

18. – 21. maj 2020: “Eventyrlig Distance”. Tekstforfatter med bidrag af coronadigte til forestillingen. 15 opførelser på skoler, i plejecentre og boligområder i Silkeborg. Samarbejde med Eventlaboratoriet, King of Jutland og Teater Magistraten

8. maj 2020: “Feministisk poetryslam” ved HAPS til Århus Feminist Festival (Kvindemuseet, Aarhus)

2. maj 2020: “Spoken word” ved HAPS til Frontløbernes Digitale Kulturfestival “Transmission!”  (Frontløberne, Aarhus)

23. april 2020: HAPS Poetryslam #3 2020 – kvalifikation til Aarhusmesterskabet (Studenternes Hus, Aarhus) – Aflyst pga. corona

17. april 2020: 4 workshops om bæredygtighed til Klimadag (Herning Gymnasium) – Udskudt pga. corona

15. april 2020: Poetry Slam: Smukke Ord (Team Teatret, Herning) – Aflyst pga. corona

24. marts 2020: Fair Slam (Fairbar, Aarhus) – Aflyst pga. corona

19. marts 2020: HAPS Poetryslam #2 2020 (Studenternes Hus, Aarhus) – Aflyst pga. corona

18. marts 2020: Skriv Dig Ud Af Skuffen #8 – Sammenligninger (Frontløberne, Aarhus) – Aflyst pga. corona

17. marts 2020: SP@M Slam #2 (Teater Magistraten, Silkeborg) – Livestream pga. corona

16. marts 2020: Poetryslam & musik om bæredygtighed – Aflyst pga. corona

12. marts 2020: Undervisning i Poetryslam for Herning Gymnasium (Det Kgl. Bibliotek, København) (lukket arrangement)

11. marts 2020: Story Slam (VærelZe 313, Syddjurs Egnsteater, Rønde)

11. marts 2020: Undervisning i Poetryslam (DOKK1, Aarhus) (lukket arrangement)

10. marts 2020: Undervisning i Poetryslam (DOKK1, Aarhus) (lukket arrangement)

7. marts 2020: Femi Festival med PS Fyn (Teater Momentum, Odense)

7. marts 2020: Spoken Word til Klimadag for Grundtvigs Højskole (Hillerød Slotskirke)

6-8. marts 2020: Udvikling af workshops i spoken word til efterskoler og DM i Poetryslam for efterskoleelever (sommerhus, Fyn)

27. februar 2020: HAPS Poetryslam (Studenterhuset, Aarhus)

19. februar 2020: SP@M Poetryslam #1 (Magistraten, Silkeborg)

18. februar 2020: Fair Slam (Fairbar, Aarhus)

12. februar 2020: Åben Poetisk Scene (Løves Bog- og Vincafé, Aarhus)

5. februar 2020: Undervisning i litterære transformationer til musik (Silkeborg Højskole)

4. februar 2020: Rim og rundstykker (Institut for Human Bæredygtighed, Herning) (lukket arrangement)

25. januar 2020: Danmarksmesterskabet i Poetryslam (Teater Momentum, Odense), #7

21. januar 2020: Skriv Dig Ud Af Skuffen #6 – Rim (Frontløberne, Aarhus)

16. januar 2020: Smoken Words (Christiania Børne- og Jazzklub, København)

11. januar 2020: Fynsmesterskabet i Poetryslam (Teater Momentum, Odense), #1

20. december 2019: Copenopen Slam (Huset KBH, København)

17. december 2019: Skriv Dig Ud Af Skuffen #5 (Frontløberne, Aarhus)

17. december 2019: Undervisning i poetryslam for dansklæreruddannelsen på VIA University College Aarhus (Dokk1, Aarhus)

12. december 2019: DM Kvalifikation hos SlamFrø (Studenterhuset, Aalborg), #1

12. december 2019: Talk om Poetryslam med Matthew Charnock og vært Heine Gade (Folkets Radio, Aalborg) 

12. december 2019: Undervisning i litteratur og mundtlighed (VIA University College Jelling) (lukket arrangement)

11. december 2019: Åben Poetisk Scene (Løves Bog og Vincafé, Aarhus)

10. december 2019: Undervisning og optræden (Ollerup Efterskole, Ollerup), #1

7. december 2019: PS Fyn Slam, kvalifikation til FM (Teater Momentum, Odense), #1

6. december 2019: Poetryslam om bæredygtighed  (Schønherr, Aarhus) (julefrokost, lukket arrangement)

5. december 2019: HAPS Aarhusmesterskabet i poetryslam, vært (Stakladen, Studenterhuset, Aarhus)

29. november 2019: Gæsteoptræden til poetryslam-fredagsbar (VIA University College Silkeborg)

21. november 2019: HAPS Slam DM-kvalifikation, vært (Studenterhuset, Aarhus)

19. november 2019: Pop Op #3 i Salonen (ARoS, Aarhus)

19. november 2019: Undervisning i beatpoesi (Alléskolen, Aarhus)

14. november 2019: På grænsen: poesi, prosa og performance (Gellerup Bibliotek, Aarhus)

14. november 2019: Undervisning, optræden og skriveværksted (Frederiksbjerg Skole, Aarhus) (lukket arrangement)

12. november 2019: Skriv Dig Ud Af Skuffen #4 (Frontløberne, Aarhus)

5. november 2019: Story Slam (Teater Katapult, Aarhus)

30. oktober 2019: Undervisning i poetryslam (Dokk1, Aarhus) (lukket arrangement)

24. oktober 2019: HAPS 8 års jubilæumsslam, #2 (Studenterhuset, Aarhus)

23. oktober 2019: Undervisning i poetryslam (Dokk1, Aarhus) (lukket arrangement)

22. oktober 2019: Skriv Dig Ud Af Skuffen #3 (Frontløberne, Aarhus)

22. oktober 2019: Pop Op #2 (ARoS, Aarhus)

11. oktober 2019: Undervisning i poetryslam (Silkeborg Højskole) (lukket arrangement)

7. oktober 2019: Undervisning i poetryslam (DOKK1, Aarhus) (lukket arrangement)

4. oktober 2019: Optræden med heavy metal slam (Den Tunge Time, Escobar, Aarhus)

4. oktober 2019: Undervisning i skrivekunst (Engelsholm Højskole) (lukket arrangement)

3. oktober 2019: Pecha Kucha Night med Toastmasters, vært (Store sal, Dokk1, Aarhus)

3. oktober 2019: Videooptagelse til udstillingen Litterære Vejnavne (Åby Bibliotek, Aarhus)

2. oktober 2019: Undervisning i litteratur og formidling (VIA University College i Silkeborg) (lukket arrangement)

27. september 2019: Undervisning i skrivekunst (Engelsholm Højskole) (lukket arrangement)

26. september 2019: Undervisning i poetryslam (DOKK1, Aarhus) (lukket arrangement)

25. september 2019: Undervisning i poetryslam (DOKK1, Aarhus) (lukket arrangement)

24. september 2019: Optræden og interview (Dokk1, Aarhus) (lukket arrangement)

19. september 2019: HAPS Slam, vært og optræden (Studenterhuset, Aarhus)

15. september 2019: Søndagskuren bryd alle regler slam (Café Under Masken, Aarhus)

13. september 2019: Heavy Metal Karaoke and air guitar battle + heavy metal slam (Studenterhuset, Odense)

13. september 2019: Undervisning i skrivekunst (Engelsholm Højskole) (lukket arrangement)

10. september 2019:  Skriv Dig Ud Af Skuffen #2 (Frontløberne, Aarhus)

9. september 2019: Undervisning i poetryslam med PS Fyn (Aabenraa Statsskole)

6. september 2019: Fynsmesterskabet i bilkort, vært (Generator, Odense)

4. september 2019: Undervisning i poetryslam (DOKK1, Aarhus) (lukket arrangement)

24. august 2019: Sensommerserenader (Hasle, Aarhus)

23. august 2019: Kvalifikation til Fynsmesterskabet i bilkort, vært (Generator x Lørups Vinstue, Odense)

22. august 2019: HAPS Slam, vært (Studenterhuset, Aarhus)

20. august 2019: Skriv Dig Ud Af Skuffen #1 (Frontløberne, Aarhus)

18. august 2019: Søndagskuren pubquiz med humor (Café Under Masken, Aarhus)

17. august 2019: Kvalifikation til Fynsmesterskabet i bilkort, vært (Generator x Raa, Odense)

17. august 2019: Kvalifikation til Fynsmesterskabet i bilkort, vært (Generator x Sir Club, Odense)

10. august 2019: Finalen i VM i Issparkning, konferencier (Smukfest, Skanderborg)

9. august 2019: Semifinalen i VM i Issparkning, konferencier (Smukfest, Skanderborg)

8. august 2019: Kvartfinalen i VM i Issparkning, konferencier (Smukfest, Skanderborg)

3. august 2019: Finalen i HAPS Danmarks Grimmeste Slammer (GrimFest, Brabrand)

2. august 2019: 2. semifinale i HAPS Danmarks Grimmeste Slammer (GrimFest, Brabrand)

2. august 2019: Stand up på Grim (opvarmning) (GrimFest, Brabrand)

1. august 2019: DM i bilkort, vært (GrimFest, Brabrand)

1. august 2019: 1. semifinale i HAPS Danmarks Grimmeste Slammer (GrimFest, Brabrand)

31. juli 2019: Godnathistorier og heavy metal slam (GrimFest, Brabrand)

31. juli 2019: Grim slam for de frivillige (GrimFest, Brabrand) (lukket arrangement)

25. juli 2019: Elevoplæsning på Testrup (Testrup Højskole, Mårslet (lukket arrangement)

27. juni 2019: Pop Op #1 i Salonen (ARoS, Aarhus)

25. juni 2019: Pop Op på ARoS Marked (ARoS, Aarhus)

22. juni 2019: Heavy Metal Slam på Sønder Hoved Camping (CopenHell, København)

21. juni 2019: Heavy Metal Slam på Sønder Hoved Camping (CopenHell, København)

20. juni 2019: Heavy Metal Slam på Sønder Hoved Camping (CopenHell, København)

15. juni 2019: Slam til Team Teatrets 50 års jubilæum (Team Teatret, Herning)

24. maj 2019: HAPS på ILT Festival, #2 (Bispetorvet, Aarhus)

23. maj 2019: HAPS Slam, #4 (Studenterhuset, Aarhus)

23. maj 2019: Undervisning i poetryslam (DOKK1, Aarhus) (lukket arrangement)

22. maj 2019: Optræden til Pecha Kucha Night #40 (Dokk1, Aarhus)

22. maj 2019: Undervisning i poetryslam (DOKK1, Aarhus) (lukket arrangement)

21. maj 2019: Undervisning i poetryslam (DOKK1, Aarhus) (lukket arrangement)

19. maj 2019: Åbne Jyske Mesterskaber i Bilkort, vært (Café Under Masken, Aarhus)

19. maj 2019: EU Slam, #1 (Dokk1, Aarhus)

16. maj 2019: Slamfrø Slam, #4 (Studenterhuset, Aalborg)

15. maj 2019: Undervisning i poetryslam (Dokk1, Aarhus) (lukket arrangement)

4. maj 2019: Undervisning i poetryslam (Silkeborg Bibliotek)

25. april 2019: HAPS Slam (Studenterhuset, Aarhus)

21. april 2019: Poemdy til Søndagskuren (Café Under Masken, Aarhus)

19. april 2019: Toastmaster til Nikolaj & Susannes bryllup (Vejlsøhus, Silkeborg)

16. april 2019: Undervisning i poetryslam med HAPS (Brøruphus Efterskole)

11. april 2019: Smukke Ord på Team (Team Teatret, Herning)

6. april 2019: Heavy Metal Slam (Royal Metal Fest, Den Tunge Time, Radar, Aarhus)

1. april 2019: Undervisning i poetryslam (Virklund Skole, Silkeborg)

30. marts 2019: Pop Op for børn (Åby Bibliotek, Aarhus)

28. marts 2019: HAPS Slam (Studenterhuset, Aarhus)

19. marts 2019: Undervisning i poetryslam (Dokk1, Aarhus) (lukket arrangement)

17. marts 2019: Solo One Man Show (Café Under Masken, Aarhus)

15. marts 2019: ARoS-responser og slam for lærerstuderende fra VIA University College i Aarhus (ARoS, Aarhus)

12. marts 2019: Videooptagelse af digt til Jeppe Hein-udstillingen Move! (ARoS, Aarhus)

28. februar 2019: HAPS Slam (Studenterhuset, Aarhus)

21. februar 2019: Pop Op i Caféen (ARoS, Aarhus)

21. februar 2019: Undervisning i poetryslam (Dokk1, Aarhus) (lukket arrangement)

20. februar 2019: Pop Op (Risskov Bibliotek)

17. februar 2019: Søndagskuren bryder alle regler slam, #1 (Café Under Masken, Aarhus)

13. februar 2019: Pop Op (Risskov Bibliotek)

6. februar 2019: HAPS Showcase (KulturHotellet, Rønde)

3. februar 2019: Endnu en søndag på Trøjborg (Trøjborg Beboerhus)

23. januar 2019: Åben Poetisk Scene (Løves Bog- og Vincafe, Aarhus)

19. januar 2019: Aarhusmesterskabet i poetryslam, #9 bevidstpublikumsdiskvalifikation  (Stakladen, Studenternes Hus, Aarhus)

17. januar 2019: Smoken Words (Børneteatret og Jazzklubben, Christiania)

11. december 2018: Ukøn Poesi (KBH+, København)

8. december 2018: Pop Op Poeterne (PS Art Gallery, Aarhus)

6. december 2018: Pop Op Poeterne – Julekalender  (Langenæskirken, Aarhus)

1.december 2018: Pop Op Poeterne – Oplæsning for børn (Åby Bibliotek, Aarhus)

28. november 2018: DM-kvalifikation i poetryslam, #10 (Off The Record, Teater Svalegangen, Aarhus)

31. oktober 2018: Smukke Ord På Team – Teamslam: Aarhus vs. Herning, #1 (Team Teatret, Herning)

29. september 2018: Litterær Lounge – Litteraturen Samler Ind (Love-U Studio, Aarhus)

19. september 2018: Poetry Slam i Sønderborg  (Sønderborg Kulturhus)

10. september 2018: Skrivecoach på Aabenraa Statsskole (Aabenraa Statsskole, Aabenraa)

31. august 2018: Oplæsning på Spravl Kunstfestival (Aarhus)

18. august 2018: Ry Kulturforening – Åben Scene på Ambolten (Ambolten, Ry)

18. juli 2018: Y Aarhus Poetry Club – National Listening Day (Løves Bog- og Vincafe, Aarhus)

22. juni 2018: Y Aarhus Poetry Club til søs (Aarhus Havn, Aarhus)

20. juni 2018: Y Aarhus Poetry Club – National Selfie Day (Løves Bog- & Vincafe, Aarhus)

26. maj 2018: 4 digtere fra Aarhus’ vækstlag (Åby Bibliotek, Aarhus)

23. maj 2018: Smukke Ord På Team – kvalifikation til Aarhusmesterskabet i poetryslam, #3 (Team Teatret, Herning)

2. marts 2018: Poetryslam i Kulturhuset (Silkeborg)

20. februar 2018: Oplæg om poetryslam til Ord Om Bord (Kulturhuset, Silkeborg)

16. februar 2018: Litterær Lounge i KaserneBaren (Artillerikasernen, Aarhus Universitet)

28. april 2017: Optræden i forbindelse med Dea Maries releasefest for pladen Lysvågen (Kammermusiksalen, Aarhus Musikkonservatorium)

4. december 2016: PS Fyns Poetryslam – Julespecial-edition i Teater Momentum (Den Fynske Opera, Odense)

18. november 2016: CopenOpen Poetry Slam DM-Kval (Huset KBH), #4

17. september 2016: Poetisk referat til afslutning af Kulturkonference for Ikast-Brande Kommune (Remisen, Brande)

20. maj 2016: CopenOpen Poetry Slam (Huset KBH), #1

15. april 2016: Konferencier og opvarmning i forbindelse med History Slam 2016 på Møntergården (Odense)

5. april 2016: Poetryslamshow for hele Skolen på La Cours Vej (Kedelhallen, København)

9. marts 2016: Foredrag: Poetry slam som en del af spoken word (Nordfyns Gymnasium, Søndersø)

6. februar 2016: Danmarksmesterskabet i poetryslam (Teater Momentum, Odense), #2

4. februar 2016: HAPS poetryslamkonkurrence (HQ, Aarhus), åben øver

8. januar 2016: Fynsmesterskabet i poetryslam (Teater Momentum, Odense), #2

27. november 2015: Release på OEHL#2 (Dome of Visions, København)

20. november 2015: Poetry slam-introduktion og demonstration i forbindelse med ‘Dyrk dit skrivetalent’-skriveworkshop-weekend (Fredericia Bibliotek)

25. oktober 2015: Digtoplæsning i forbindelse med Vild Med Ord 2015 (Litterær Lounge, Dokk1, Aarhus)

22. oktober 2015: Digtoplæsning i forbindelse med bogpræsentation af “Hvad tiden er fuld af flyder munden over med” af Michael Kjær Ejstrup og Anders Elsig (Arnold Busck, Aarhus)

9. oktober 2015: Vært og deltager i HAPS poetry slam-konkurrence (UngK, Aarhus), #1

26. september 2015: Poetry slam-showcase og tre skriveworkshops (Horne Efterskole, Hirtshals)

18. september 2015: Poetry slam foredrag, showcase og skriveværksted (Tømmerup Fri og Efterskole, Kalundborg)

5. september 2015: Digtoplæsning i forbindelse med Daniel Boysens bogreception for RØNTGEN (Soul Shine/ Second-hand & Vintage, Aarhus)

3. september 2015: Vært for HAPS’ TeamSlam Aarhus vs. Aarhus sammen med Søren Lyhne (HQ, Aarhus)

12. august – 22. august 2015: Poetisk konsulent for Odense Spoken Word Festival (Odense):

22. august 2015: Poetry Slam Performance + vært (Vollsmose Kulturhus, Vollsmose)

22. august 2015: Poesi på Åen med Benny Andersen (OSWF15, Odense Åfart, Odense)

21. august 2015: Litterær Lounge feat. Røgsignal (OSWF15, Studenterhus Odense, Odense)

21. august 2015: Speakers’ Corner med Sebastian Dorset (OSWF15, Picnic Fyn, Odense)

20. august 2015: Cross Over #3 feat. Una Skott og Marie Trappehave (OSWF15, Uteater, Odense)

19. august 2015: Poetry Slam i Slagteriet, kvalifikation til FM (OSWF15, Slagteriet, Odense)

18. august 2015: Pop-up poesi (OSWF15, Kunstgaden ved Teater Momentum, Odense)

17. august 2015: Vært + optræden ved Open Word (OSWF15, Studenterhus Odense, Odense)

17. august 2015: Optræden i forbindelse med den officielle åbning af Odense Spoken Word Festival 2015 (OSWF15, Studenterhus Odense, Odense)

18. juni 2015: Offerlamdyst i forbindelse med HAPS Aarhusmesterskabet i poetry slam, #1 (Studenternes Hus, Aarhus)

14. juni 2015: Litterær Lounge digtoplæsning på NorthSide feat. Søren Lyhne (Mikroscenen + Caminoen)

13. juni 2015: Litterær Lounge fortællekaravane på NorthSide (festivalpladsen)

12. juni 2015: Litterær Lounge digtoplæsning på NorthSide (Mikroscenen + Caminoen)

16. maj 2015: Litterær Lounge digtoplæsning i forbindelse med Mejlgade for Mangfoldighed (Mejlgade, Aarhus)

3. maj 2015: HAPS Poetry slam i forbindelse med SPOT-festival (Øst for Paradis)

25. april 2015: HAPS Poetry slam showcase i forbindelse med Litteraturens Dag (Godsbanen, Aarhus)

17. april 2015: HAPS Poetry slam i Ungdomskirken, #1 (Ungdomskirken, Aarhus)

20. marts 2015: Foredrag – poetry slam som en del af spoken word  (Nordfyns Gymnasium, Søndersø)

20. marts 2015: Litterær Lounge v. CrossEyes (Volden 18, Aarhus)

2. marts 2015: Oplæsning i forbindelse med Copenhagen Poetry Club (La Fontaine, København)

28. februar 2015: Digtoplæsning i forbindelse med The Emblas pladedebut (Ambassaden, Aarhus)

18. februar 2015: Poetry slam showcase i Arresten (Arresten, Grenaa)

9. januar 2015: Vært ved Fynsmesterskabet i poetry slam (Teater Momentum, Odense)

18. december 2014: HAPS – Julefrokost Slam (HQ, Aarhus)

28. november 2014: Digtoplæsning i forbindelse med åbningen af Poesiens Hus (København)

27. november 2014: Teaterforestillingen Onde Tunger (Ambassaden, Aarhus)

26. november 2014: Teaterforestillingen Onde Tunger (Ambassaden, Aarhus)

23. november 2014: Poetry slam-showcase i forbindelse med HAPS’ skriveworkshop (Løves Bog- og VinCafe, Aarhus)

20. november 2014: Poetry slam (Studenterhuset, Aalborg)

6. oktober 2014: PSFyn poetry slam-workshop med Vagn Remme (Rantzaugsminde Efterskole)

26. september 2014: Oplæg med poetry slam-digt om grænserne for frivilligheden i forbindelse med Frivillig Fredag (Ikast-Brande Gymnasium, Ikast)

25. september 2014: Teaterforestillingen Onde Tunger (Ambassaden, Aarhus)

24. september 2014: Premiere på teaterforestillingen Onde Tunger (Ambassaden, Aarhus)

23. september 2014: Forpremiere – og feedback fra udvalgte dramaturgistuderende – på teaterforestillingen Onde Tunger (Ambassaden, Aarhus)

11. september 2014: Vært med Anne Katrine Bagai ved HAPS poetry slam – team slam special: Aarhus vs. Aalborg (HQ, Aarhus)

23. august 2014: Ordtopien udvalgt til festivalhøjdepunkt og spillet i Radiobiografen i forbindelse med Odense Spoken Word Festival (P1 samt Cafe Biografen, Odense)

21. august 2014: PSFyn poetry slam – ironiens mester – i forbindelse med Odense Spoken Word Festival (Studenterhuset, Odense)

21. august 2014: Speakers’ Corner i forbindelse med Odense Spoken Word Festival (Flaghaven, Oves Sprogøs Plads og pladsen foran Studenterhuset (Odense)

21. august 2014: Busrazzia i forbindelse med H. C. Andersen Festivalen og Odense Spoken Word Festival (byens busser, Odense)

2. august 2014: Poetry slam i flertal på Danmarks Grimmeste Festival (Brabrand, Aarhus)

1. august 2014: Poetry slam i ental på Danmarks Grimmeste Festival (Brabrand, Aarhus)

14. juni 2014: Optræden på Litterær Lounge (NorthSide 2014, Aarhus)

12. juni 2014: En del af Fortællekaravanen (NorthSide 2014, Aarhus)

2. maj 2014: Politisk poetry slam (Valby Kulturhus, København)

17. april 2014: Vært med Mathias Bundgaard ved HAPS (HQ, Aarhus)

12. april 2014: Poetry slam-showcase på Litteraturens dag (Godsbanen, Aarhus)

31. marts 2014: Ordtopien til Catch (Ambassaden, Aarhus)

12. marts 2014:Vært og poet ved Burlesque (Ambassaden, Aarhus)

7. marts 2014: Vært og poet ved Burlesque (Ambassaden, Aarhus)

13. februar 2014: Oplæsning af Ordtopien i Sproglaboratoriet (P1)

1. februar 2014: Opvarmning til DM i poetry slam (Studenterhuset, Aalborg)

20. december 2013: Teater Katapult og Ambassadens julefrokost (Teater Katapult, Aarhus)

13. november 2013: Debatmøde med Clement Kjærsgaard ”Poetisk Referat” (Quben, Ikast)

21. oktober 2013: Poetry slam workshop og showcase (Grundtvigs Højskole, Hillerød)

17. september 2013: Viborg Festuge, ”30 min. og 10” (Brændpunktet, Viborg)

13. september 2013: Poetry slam showcase på Kühlhaus i Flensburg

12. og 13. september 2013: Poetry slam workshop på Jaruplund Højskole

23. august 2013: Odense Spoken Word Festival ”Speakers Corner” (Gågaden, Odense)

8. august 2013: Vild Med Ord Poetry Slam Showcase (Ridehuset, Aarhus), #2, Bevidsttidsstraf

3. august 2013: Det Grimme Show (Danmarks Grimmeste Festival, Aarhus), #Uafgjort

2. august 2013: Det Pæne Show (Danmarks Grimmeste Festival, Aarhus)

27. juli 2013: Ord på Nakke (Nakkefestivalen, Rørvig)

16. juni 2013: Ord på NorthSide (Ådalen, Aarhus)

15. juni 2013: Ord på NorthSide (Ådalen, Aarhus)

14. juni 2013: Ord på NorthSide (Ådalen, Aarhus)

16. maj 2013: Vært ved ”Slam for Kierkegaard” (Studenterhuset, Aalborg)

11. Maj 2013: Ord på Mejlgade for Mangfoldighed

26. april 2013: Dead VS alive (Det Kongelige Teater, København), #1

20. april 2013: Dead VS alive (Det Kongelige Teater, København); #1

23. marts 2013: Dead VS alive (Det Kongelige Teater, København), #Uafgjort

22. marts 2013: Dead VS alive (Det Kongelige Teater, København), #1

14. marts 2013: Vært ved Slamfrø (Studenterhuset, Aalborg)

4. marts 2013: Poetry slam workshop og showcase (Grundtvigs Højskole, Hillerød)

28. februar 2013: Y Aarhus Poetry Club (Løve’s Vin- og Bogcafé, Aarhus)

14. februar 2013: Vært ved HAPS – Hvor Kærligheden Gror (HeadQuarters, Aarhus)

5. februar 2013: Poetry slam workshop på Askov Efterskole ved Vejen

3. februar 2013: HAPS in love (HeadQuarters, Aarhus)

26. januar 2013: DM-finalen i poetry slam (Teatret Svalegangen, Aarhus), #8

10. januar 2013: Åben Poetisk Scene (Løve’s Bog- og Vincafé, Aarhus)

13. december 2012: Vandklang med Mike Sheridan og Jakob Kullberg (Brønshøj Vandtårn)

7. december 2012: Borgmesterens Afdelings Julerevy (Rådhuset, Aarhus)

6. december 2012: Juleslam – DM kvalifikation (HeadQuarters, Aarhus), #1

5. december 2012: Poetry slam på Vestvolden (Hvidovre), #1

3. december 2012: SLAMFRØ (Studenterhuset, Aalborg), #Bevidstrekvisitdiskvalifikation

23. november 2012: Poetry slam showcase på Kühlhaus i Flensburg

22. og 23. november 2012: Poetry slam workshop på Aabenraa Gymnasium

9. november 2012: Kommentator påTV2 Fyn ifm. finalen i Fynsmesterskabet i poetry slam

8. november 2012: Odense Spoken Word Festival “Det Jyske Manifest” (Uteater)

6. november 2012: Poetry slam showcase på VUC Odense

20. oktober 2012: RE:Festival (Ryslinge Højskole)

12. oktober 2012: Antikvarisk Bogfest, ”30 min. og 10”, KulturNat (Ridehuset, Aarhus)

9. oktober 2012: HAPS (HeadQuarters, Aarhus), #Bevidstrekvisitdiskvalifikation

12. og 13. maj 2012: Kulturkaravanen på Langeland

10. maj 2012: HAPS (HeadQuarters, Aarhus), #Bevidstrekvisitdiskvalifikation

28. januar 2012: DM-finalen i poetry slam (Den Fynske Opera, Odense), #5

15. december 2011: HAPS (HeadQuarters, Aarhus), #3

9. december 2011: Finalen i Fynsmesterskabet i poetry slam (Kulturmaskinen, Odense), #1

1. december 2011: Kvalifikation til Fynsmesterskabet i poetry slam (Hansted, Svendborg), #1

5. november 2011: Odense Spoken Word Festival “Busrazzia” (Byens busser, Odense)

28. oktober 2011: Viborg Kulturnat, ”Poetisk Kunstjam ” (Borgerhuset Stationen)

24. september 2011: ”Ghettogether”, poesi til danseteaterstykke (Bora Bora, Aarhus)

3. september 2011: Poetry Slam Aarhus Festuge Style (Teater Katapult, Aarhus), #1

2. september 2011: Fødstival, ”30 min. og 10” præmiere (gård i Bjerringbro)

24. august 2011: Optræden til demo-optagelse af tv-serien Dicte (baggård, Mejlgade, Aarhus)

30. juli 2011: Finalen i Ofelia Beach Poetry Slam Cup (Skuespilhuset, København), #2

23. juli 2011: Kvalifikation i Ofelia Beach Poetry Slam Cup (Skuespilhuset, København), #2

29. maj 2011: Odense Havnekulturfestival, vært og show (Skibssmedjen, Odense)

28. maj 2011: Vibstock Festivalen (Nordisk Park, Viborg)

10.-12. marts 2011: Ord over Svendborg, medarrangør og optrædener (bl.a. Maskinen)

18. februar 2011: Poetry Slam Showcase (Huset, Esbjerg), #3

30. januar 2011: Tømmermændsslam (Studenterhuset, Odense)

10. december 2010: Finalen i Fynsmesterskabet i poetry slam (Harders, Svendborg), #4

12. juni 2010: Død På En Solrig Lørdag (Slagtehal 3, Aarhus)

11. juni 2010: Prins Henrik Poetry Slam Special (Teater Katapult, Aarhus), #1

30. maj 2010: Odense Havnekulturfestival, vært og show (Skibssmedjen, Odense)

26. november 2009: Finalen, Fynsmesterskabet i poetry slam (Teater Momentum, Odense), #1

15. august 2009: Rødovre Beach Party (Rødovre)

2008: Finalen i Fynsmesterskabet i poetry slam (Teater Momentum, Odense), #4

Etc